Avon Temsilci

Dünyanın en büyük ve aynı zamanda en eski kozmetik markası olan Avon’un ürünleri tanıtım ve satışı yapmanın ayrıcalığını yaşayan yada yaşamak isteyen gönüllü temsilci ve temsilci olmayı düşünenler için hazırladığımız destek sayfasına hoşgeldiniz. Bu sayfada herkes için gerekli bilgileri içermekte olup, gerek temsilci gerekse temsilci olmayı düşünen arkadaşlarımızın sorularının cevaplarını bulmasını sağlayacaktır. Sayfa temelden ileri seviyeye doğru ilerlemekte olup, sorunuzun cevabı sayfada yoksa aşağıdaki soru ve yorum formundan sorabilirsiniz.

Satış Görevlisi

Temsilci Kime Denir

Yaklaşık 130 yıldır faaliyetlerine kesintisiz devam eden Avon satışlarını sadece temsilciler üzerinden katalog sunumu ile yapmaktadır. Sadece ABD için online satış sistemi olup, bunun dışınd ülkemizde dahil olmak üzere temsilciler elden, sosyal medya sayfaları ve kurdukları ile web siteleri ile gerçekleştirmektedir. Avon’a yapılan başvurular incelenip, onaylanması halinde bu kişiye Avon Temsilcisi denmekte ve bulunduğu ortamlarda kısmen Avon’u temsil etmekte ve sipariş alma yetkisi bulunmaktadır.

Kimler Temsilci Olabilir?
En önemli şartlardan biri yaş sınırlaması olup, 18 ve üzeri olmanız gerekmektedir. Bunun dışında yaşadığınız yer ve mezuniyet durumunuz hiç sorun olmamaktadır. Türkiye’nin her yerinde yapabilirsiniz. Daha önce temsilcilik yapıpta ödeme konusunda sorunlu olan arkadaşlarımızda bazı pürüzler çıkabilir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler
Kayıt olmanız için sağlanması gereken bazı gerekli belgeler mevcuttur. Bunları aşağıda liste halinde sıralayacak olsamda çokta temin edilmesi zor olan belgelerden oluşmamaktadır. İstenme amacı daha önce çokça yaşanan dolandırıcılık sebebi ile kurallar biraz daha katı hale getirilmiştir.

  1. Kimlik Fotokopisi
  2. Son 6 Aya Ait Elektrik, Su, Doğalgaz Faturası

Temsilci Başvurusu Nasıl Yapılır?
Avon bu konudada insanlara iş imkanı sağlamış olup, aynı zamanda temsilcik dışında takım öncüsü sistemi getirmiştir. Takım öncüsü bir üst basamak olup, hem satış hemde temsilci kaydı yapabilmektedir. Başvuru yapmak isteyenler için 2 başvuru sistemi olup, size yakın tanıdığınız bir takım öncüsü vasıtası ile yada Avon’un resmi sitesi olan www.avon.com.tr üzerinden online başvuru şeklinde yapabilirsiniz.

Başvurum Ne Zaman Onaylanır?
Online başvuru yaptığınızda ilk inceleme yapılmakta olup, başvuru formunda belirtmiş olduğunuz telefondan size ulaşarak başvurunuzu tamamlamak için arayacaktır. Online başvurularda yaşadığınız yere en yakın takım öncüsü yada onunda bir üstü olan bölge satış sorumlusu sizinle irtibata geçerek form doldurmanız ve gerekli belgeleri teslim etmenizi isteyecektir. Bu aşamadan sonra ise maksimum 1 hafta içinde belirtmiş olduğunuz telefon numarasına onay mesajı gönderilecek olup, mesajda mutlaka saklamanız gereken temsilci numaranız yer alacaktır. Bu görevli aynı zamanda size ilk katalog ve panoramanızı verecek olup, aynı zamanda satış konusunda bilgilendirecektir.

Avon Temsilci Kazançları
İşte geldik en çok merak edilen konuya ne kadar kazanacağız sorusunun cevabı sizde değerli arkadaşlar kişi binlerce TL’de kazanabilir yada 5 Kuruş bile kazanamayabilir. Ne kadar kazanacağınız tamamen sizin elinizde olan birşey olup, Avon’un ürünleri satılması en kolay markalar arasında yer almaktadır. Kısa bir tanıtım yaparak insanları ikna etme başarısı ile ayda binlerce TL’lik ürün satmanız oldukça kolaydır. Yani kazanç sistemi burada ortaya çıkıyor. Temsilci olarak ilk etapta sadece satış yaparak kazanacağız.

Satışlardan %25 – %33 Oranında Kazanç Sağlarsınız
Sizi kayıt yapan yada yapacak olan görevli direkt olarak %33 desede bu tüm ürünler için geçerli değildir. Değerli arkadaşlar bazı ürünler gerçekten %33 indirimli alsanızda bazılarında bu oran %25 olabilmekte yani 1000 TL’lik satış yapttım 333 TL kazandım diye düşünmeyin yanılmanıza sebep olur. 1000 TL satış yapan bir temsilci 250 ile 333 TL arası bir kazan sağlayacaktır. Bu tabiki sürekli değişecektir.

Kazanç Sistemini İnceleyiyoruz
Sistemin işleyişi oldukça basit olup, az bir ticari bilgi bile yeterlidir. Evet değerli arkadaşlar 100 TL’lik sipariş topladınız bu siparişi Avon’a ilettiniz işlendi faturalarındı 100 TL aldığınız bu sipariş ise size 66 ile 75 TL arası gelecektir. Yani Avon size bu şekilde indirimli satacak olup geri kalan payı size kazanç payı olarak bırakmaktadır. 1000 TL’lik bir sipariş topladığınızda siz Avon’a 666 ile 750 TL arası bir ödeme yapacaksınız.

Sipariş Nasıl Verilir?
3 Farklı seçenek olup, özellike online sipariş vermeniz önerilmektedir. Onay mesajı ile birlikte gelen temsilci numaranız + kendinizin oluşturacağı temsilci şifresi ile Avon resmi web sitesinden temsilci girişi yaparak dilediğiniz zaman sipariş girişi yapabilirsiniz. Bunun dışında ise 0212 473 11 11 nolu telefonu arayarak yada SMS ile belirtilen numaraya kısa mesaj göndererekte sipariş girişi yapabilirsiniz.

Ürünlerim Ne Zaman Gelir?
Sipariş etmiş olduğunuz ürünler incelenir, stok durumunda sorun yoksa kısa bir süre içerisinde faturalanmaktadır. Bu süreçten sonra ise 2-3 gün içerisinde Yurtiçi Kargo firması ile adresinize gönderilir. Cumartesi – Pazar günleri Avon çalışmaması nedeniyle bugünlerde vereceğiniz siparişler en erken Pazartesi günü işleme alınacaktır. Bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Cumartesi verdiğiniz sipariş 4-5 gün içinde size ulaşacaktır. Sipariş vermeyenlere ise her kampanya katalog ve panorama deergileri Aras Kargo ile adreslerine gönderilmektedir. Tabi bu sadece 3 kampanya devam etmekte olup, 3 kampanya sipariş verilmediğinde temsilcilik iptal olur.

Kargo Ücreti Ödeyecek miyim?
Önemli detaylardan birisi olan Avon Kargo ücreti temsilcilerin en çok şikayetçi olduğu konuların başınd gelmektedir. Ücretsiz kargo limiti 300 TL olup bu rakama ulaşamadığınızda kademe kademe kargo ücreti ödersiniz. 95 TL ve altında kalan siparişler için 9,50 TL 95 TL ve üzeri siparişlerde ise 1,5 TL kargo ücreti faturaya yansıtılır. Avon Elit Club üyeleri yani yılda 5000 TL ve üzeri satanlar ise 95 TL ve üzeri siparişlerde kargo ücreti ödemezler.

İade Edebilirmi yim?
Kendiniz yada müşterileriniz için almış olduğunuz ürünleri siz yada müşteriniz beğenmeyerek, memnun kalmayarak iadesi söz konusu olabilir. Avon iade konusunda oldukça anlayışlı olup, 40 gün içerisinde paketi açsanızd, kullansanızda sorunsuz bir şekilde ürünü iade almaktadır. Koli ile birlikte gele faturada iade kısmı bulunmaktadır. O kısmı doldurup, en alt kısmı imzalayarak Yurtiçi Kargo ile iade edebilirsiniz. Lütfen dikkat tüm koliyi iade etmeniz halinde ise yeni bir uygulama olup, 9,50 TL kargo ücreti ödersiniz.

Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?
Bu aşamadada oldukça kolaylık sağlayan kurum size ürünleri veriyor ve o ürünlerin ödemesini sizden en erken 15 gün içinde talep ediyor. Örnek 200 TL sipariş verdiniz bu size 132 yada 150 TL arası bir rakama gelecektir. Siz ürünlerinizi teslim edip ücreti müşterilerinizden tahsil ettiğinizde 15 gün içinde Avon’a 132 – 150 TL arası faturada belirtilen rakamı ödemeniz gerekmektedir. Ödeme için kredi kartı, havale eft, yada PTT şubelerinden ödeyebiliyorsunuz. Koli ile gelen faturada son ödeme tarihi yazmaktadır. Kredi kartı ile ödeme online olarak yapılabilir. 150 TL ve üzeri siparişlerde ayrıca anlaşmalı kartlara taksit yapılmaktadır.

Avon Takım Öncüsü
Temsilcilik haricinde ayrıca kazanç sağlamak gelirini artırmak isteyenler için takım öncüsü olma fırsatı vardır ücretsiz başvuru yaparak artık sizde temsilci kaydı yapabilir, yaptığınız kayıtların satışlarındanda %3 ile %7 arası prim almaya devam edersiniz satış ve kayıt ekseninde kazanmaya devam edersiniz. Takım öncüsü olmak elbetteki hem sorumluluk hemde daha fazla kazancı beraberinde getirecektir.

Elit Club Üyeleri
Avon kazancınızdan çok sizlere hediye imkanı sunmaktadır hemde binlerce TL değerinde hediyeleri kazanabilirsiniz. Örnek her kampanya 350 – 400 TL satış yapmanız ilk seviye hediyeyi kazanma şansına ulaşırsınız 600-800 TL satış yaptığınızda ise hem ilk seviye hediye hemde 2. seviyeyide alırsınız. Bu şekilde başarılı satışlar yapmaya devam ettikçe yıllık 5000 TL ve üzeri satışa ulaşarak Avon Elit Club üyesi olursunuz. Bir çok ayrıcalığın yer aldığı bu üyelikte satışlarınızdan puan toplar Avon Sanal Mağazada yer alan yüzlerce hediyeden birini seçersiniz.

Avon Temsilci Hediyeleri
Sadece kazanç değil her kampanya bir birinden özel hediyeler sunan Avon yeni temsilciler içinde teşvikler koymakta olup, her kampanya panoramada belirtilen sipariş limitine ulaşmanız halinde o hediye gönderilir. Avon Elit Club üyeleri ise hediye yerine belirtilen puanı kazanırlar. İster puanları biriktirir daha büyük hediyeleri alabilirler. Büüyük hediyeler arasında evinizin ihtiyacı beyaz eşya ve elektronik ürünler bulunmaktadır. Örnek biriktirdiğiniz puanlar ile İphone bile alabilirsiniz.

Temsilcilik hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, daha fazla bilgiye http://www.avontemsilci.gen.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki soru ve yorum formundan sorularınızı iletebilirsiniz. Kısa sürede yanıtlanır.   Paylaş

79.597 Defa incelendi

Temsilci Bilgileri (Tüm Detaylar) için 204 yorum yapılmış


Yönetici
10 Nisan 2015

Ayşegül: Online üye olmadıysanız sistem şu şekilde işler: Size belirli bir limit verirler o limit kapsamında dilediğiniz kadar ürün alabilirsiniz. Zaten gelen ürünlerin ödemek için en az 15 gün süreniz bulunmaktadır. O nedenle 2. 3. siparişinizi verebilirsiniz.

Ayse Gul Kara
10 Nisan 2015

benım bır sorum olacaktı ben de avon temsılcısıyım avon dan katalogun ilk siparisinı verdikten snra sıparıs elıme gelmıs olsa ve para odemesını henuz yapmadan ıkıncı sıparısı verebılır mıyım yoksa once dıerını odemem mı lazım dıerını odemeden aynı katalogdan ıkıncıı sıparıs urunu yola cıkmıyor mu????

Aysun
04 Nisan 2015

Avona üye olmak isteyenlere yardımcı olabilirim bende yapıyorum ve ekip kuruyorum üye olmak isteyenlere duyurulur …Dürüst insanlarla ekip kurmak isterim sizde benim gibi düşünüyorsanız görüşelim ekibimizi kuralım…

ayse ünal
25 Mart 2015

Temsilci giris bolumunuzden girisimi yaptim donusunuz olmadi

özlem
20 Mart 2015

0551 208 ** ** avon temsilciyim .. üyelık için yardımcı olabilirmm

HAVVA
20 Mart 2015

melika hnm ben sıze uyelik hakkında yardımcı olabilirim bana ulaşmanız yeterli
havva*****@hotmail.com

Yönetici
19 Mart 2015

Tuğba: Siparişinizle birlikkte detaylı bilgilerin yer aldığı fatura gönderilir.

tuğba
18 Mart 2015

siparisimi verirken faturami yazdırmayı unuttum,tekrar o sayfayi görebilme şansım varmı yada kargomla beraber o faturada gelecekmi…
yani katalogda belirtilen fiyatlarin yazildigi fatura..?

Yönetici
15 Mart 2015

Melike: http://www.avontemsilci.gen.tr sitesinde merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabilirsiniz.

melike
12 Mart 2015

Avona uye olmak istiyorum ne yapabilirim

nilay
07 Mart 2015

Avona üye olmayı düşünen bayanları bloguma beklerim .İletisim formunu doldurarak bana ulaşabilirsiniz.

benn
06 Mart 2015

avon ürünü satın almak isteyenler bana ulaşa bilir her şehre sıkıntısız göndere bilirim..

gülsen
04 Mart 2015

Merabalar Ankarada avon ürün almak ve üye olmak isteyen varsa yardimci olabilirim *****@gmail.com mail atın

kudret
03 Mart 2015

kayseri ve ildemde avon satmak isteyenler bana dönebilir

Yönetici
03 Şubat 2015

Dilek: Bunun için Avon Belçika firmasına kayıt olmanız gerekir.

dilek
30 Ocak 2015

Yurtdışında ürünlerinizi satmsk istiyorum yardimci olurmudinuz.. Belçika da

Yönetici
30 Ocak 2015

Semra: Öncelikle takım öncüsü olmanız gerekir. Ondan sonra kayıt yapabilirsiniz.

semra
29 Ocak 2015

ben suan temsilciyim nasil uye kaydi yapabilirim bilgilendirirseniz sevinirim

Yönetici
23 Ocak 2015

Mahym: O listeyi Avon yalnızca temsilcilere göndermektedir.

Mahym yoldasowa
23 Ocak 2015

Meraba acaba fiyat listesini isteyebilirmiyim